Пресреліз для можливого опублікування або використання в аналітичних матеріалах з посиланням на Головне управління статистики в Одеській області

 

Цінова ситуація на споживчому ринку Одеської області

у лютому 2025 року

 

У лютому 2025 року індекс споживчих цін (індекс інфляції) по Одеській області становив 101,0% (по Україні 100,8%).

Споживчі ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у лютому 2025р. по області у порівнянні з попереднім місяцем підвищились на 1,6%, по Україні – на 1,2%.

Продукти харчування подорожчали на 1,6%, з них найбільше – білокачанна капуста (на 13,1%), яйця (на 11,1%), шоколад (на 7,9%), філе червоної риби (на 6,6%), вареники (на 6,3%), вершки (на 5,6%), яблука (на 5,4%), гречані крупи (на 5,0%). Разом з цим, подешевшали оливкова олія (на 5,6%), ріпчаста цибуля (на 3,9%), консервовані овочі (на 3,0%).

Серед безалкогольних напоїв, які подорожчали на 1,9%, найбільше зростання цін спостерігалося на питну воду на 4,2%.

Алкогольні напої, тютюнові вироби зросли в ціні на 1,7%.

На 2,4% стали дешевше одяг і взуття, з них на 4,4% – взуття та на 1,1% – одяг.

Дещо (на 0,5%) зросли ціни у сфері транспорту. При цьому, проїзд в автодорожньому пасажирському транспорті подорожчав на 1,0%. Паливо і мастила та інші послуги, пов’язані з обслуговуванням власних транспортних засобів стали дорожче на 0,9%. Ціни на автомобілі, навпаки, знизились на 0,5%.

 

 

У разі використання даних пресрелізу просимо повідомити на E-mail: n.kaminovska@od.ukrstat.gov.ua